Rychlý kontakt


Jana Malcherová
lymfoterapeut
terapie MLD, poradenství

Dočasně v zahraničí

 

MUC Pavel Tichý
l
ymfolog, lymfoterapeut
poradenství, diagnostika
(www.celulitida.wz.cz)
Tel.: 603 104 580

Provozovna:
Pod Vlachovkou 14
Praha 8 - Kobylisy

e-mail: lymfodrenaze@gmail.com 

Odběr novinek

Chcete se pravidelně dozvídat o novinkách? Objednejte si zasílání informačních e-mailů.

Nové články

autor textů: MUC Pavel Tichý

MLD na podporu redukce hmotnosti (redukční diety)

MLD je vhodná při snaze o zhubnutí, zejména při zahájení redukčních diet. Stagnace lymfy způsobuje akumulaci podkožního tuku, zejména v dolních končetinách- tukové buňky v této oblasti mají větší schopnost ukládat tuk. Pozitivní ovlivnění problému spočívá v podpoře mízní drenáže (urychlení toku lymfy).

Zobrazit článek

Užití MLD po aplikaci tetování a permanentního make-upu

Při tetování (ale i permanentním make-upu) nezůstane všechen inkoust v místě vpichu, jehla proniká do hlubších vrstev kůže, kde se mikroskopické částečky pigmentu dostanou do kontaktu s krevním řečištěm a následně se usadí po celém těle, zejména v játrech a lymfatických uzlinách
.

Zobrazit článek

Užití MLD u sportovců a těžce fyzicky pracujících

Vyšší fyzická zátěž způsobuje nadměrnou koncentraci laktátu ve svalech. Tato skutečnost představuje zvýšenou zátěž lymfatického systému. Tu lze fyziologicky podpořit pouze manuální lymfodrenáží.

Zobrazit článek

Problematika liposukce na terénu tzv. celulitidy

Liposukce je jeden z nejčastějších zákroků v oboru korektivní chirurgie. Vyžaduje opatrnost při poruchách lymfatického systému a problémech s mízní drenáží, což jsou hlavní příčiny vzniku tzv. celulitidy.

Zobrazit článek

Celulitida- diferenciální diagnostika

S tzv. celulitidou bývají často zaměňované jiné formy a důsledky vysokoproteinových otoků, které mohou mít podobný klinický obraz ( tzv. „pomerančová kůže“).

Zobrazit článek

Pohybové aktivity v kontextu celulitidy

Rozšířená představa, že pohyb je všelék na celulitidu a čím více postižené ženy sportují, tím lépe, je bohužel mýtus. Celulitida není přímým ani hlavním důsledkem nedostatečného pohybu! Ten, sám o sobě, jejímu vzniku a progresi nezabrání, ani již vzniklou celulitidu neodstraní.

Zobrazit článek

Manuální lymfodrenáž v těhotenství

Z logiky průtoku lymfy a působení manuální drenáže na lymfatický systém nemůže dojít k žádnému poškození plodu ani matky. Lymfatický oběh je jednocestný, není cirkulující jako oběh krevní a nemůže tudíž dojít k transportu uvolněných toxinů přes cirkulační systémy zárodku.

Zobrazit článek

Celulitida a ženské hormony

Ženské hormony jsou jedním ze spolurozhodujících úvodních faktorů pro vznik celulitidy. Zásadně totiž ovlivňují další klíčové faktory tohoto procesu- stav a funkci žilního a lymfatického systému a kvalitu podkožní vazivové tkáně.

Zobrazit článek